Aktualności

Praca

Praca

43 Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Doradztwa Edukacyjnego i Zawodowego (IAEVG) w Bratysławie (Słowacja)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 11-13 września 2019 r., w Bratysławie (Słowacja), odbył się 43 Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Doradztwa Edukacyjnego i Zawodowego (International Association for Educational and Vocational Guidance – IAEVG). W Kongresie jako reprezentanci polskiego Centrum Eurodoradztwa wzięli udział przedstawiciele Departamentu Rynku Pracy MRPiPS.

Podczas spotkań i  warsztatów omawiane były następujące  obszary tematyczne:

  1. Inclusive society in the precariat era - społeczeństwo inkluzywne w dobie prekariatu;
  2. Career guidance breaking the shell – nowe podejścia do interdyscyplinarności i multidyscyplinarności w poradnictwie zawodowym;
  3. Transition economies: career guidance as a "luxury" – wskazówki i wyzwania dla społeczeństw w okresie transformacji: czy poradnictwo zawodowe postrzegane jest jako luksus, narzędzie "wyboru najsilniejszych" lub instrument integracji?;
  4. From Industry 4.0 to Inclusive Society 4.0? – wyzwania dla obywateli, doradców, firm i decydentów;
  5. Career guidance and democratic participation – prewencyjna rola poradnictwa zawodowego i edukacji zawodowej jako środka promowania aktywnego obywatelstwa i integracji.

Przedstawiciele DRP wzięli aktywny udział w Kongresie oraz warsztatach, podczas których przekazywali informacje na temat rozwiązań stosowanych w poradnictwie zawodowym w polskich Publicznych Służbach Zatrudnienia. Uczestnictwo w konferencji pozwoliło na uzyskanie aktualnej wiedzy na temat działań podejmowanych przez inne państwa w zakresie rozwoju poradnictwa zawodowego.

Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi Kongresu na stronach:

https://www.youtube.com/channel/UCuovdyN4ivLP3Nv9wu468mQ

https://iaevgconference2019.sk

Copyright © 2018 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Wszelkie prawa zastrzeżone