Aktualności

Praca

Praca

Ogólnopolski Dzień Informacyjny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dnia 8 stycznia 2020 r. na PGE Narodowy w Warszawie odbył się Ogólnopolski Dzień Informacyjny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Przedstawiciele Departamentu Rynku Pracy MRPiPS uczestniczyli w tym wydarzeniu w charakterze wystawcy.

W trakcie całodniowego wydarzenia miało miejsce 20 sesji tematycznych związanych z realizacją Programu Erasmus+ dotyczących m. in. szkolnictwa wyższego, edukacji szkolnej i dorosłych, kształcenia i szkoleń zawodowych. Poruszano również tematy z zakresu wymiany młodzieży, dofinansowania w Programie Edukacja, mobilności uczniów czy upowszechniania rezultatów w projektach edukacyjnych.

Podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dla przyszłych i obecnych beneficjentów dostępne były punkty informacyjne programów i inicjatyw koordynowanych przez FRSE m.in.: Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności, Eurodesk, Europass, eTwinning, EPALE.

Uczestnicy mieli możliwość konsutacji z ekspertami Narodowej Agencji, którzy odpowiadali na pytania dotyczące możliwości programów koordynowanych przez FRSE. Przyszli i obecni beneficjenci mogli wyjaśnić każdą wątpliwość związaną z funkcjonowaniem przedstawianych programów.

W trakcie Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, po raz trzeci odbyły się Targi Dobrych Praktyk, podczas których można było poznać interesujące projekty realizowane przez beneficjentów, wymieniać się doświadczeniami oraz czerpać inspirację do nowych działań w ramach programów edukacyjnych.

Copyright © 2018 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Wszelkie prawa zastrzeżone